BPM Bedrijfsauto’s

 

Bent u een ondernemer en koopt u een bedrijfsauto jonger dan 5 jaar?BPM
Dan kunt u in aanmerking komen voor een vrijstelling van de bpm op grond van de ondernemersregeling.

Voorwaarden:

Bent u ondernemer volgens artikel 7 van de Wet op de omzetbelasting en u gebruikt de bestelauto voor meer dan 10% voor uw onderneming.
Dan voldoet u aan de eisen voor de bpm vrijstelling voor bedrijfsauto’s.

U moet alsnog bpm betalen als u:

de bestelauto ombouwt tot personenauto of camper
een bestelauto jonger dan 5 jaar koopt als particulier
de onderneming stopt
de bestelauto voor minder dan 10% van de per jaar gereden kilometers voor de onderneming?

Als u de bedrijfsauto ombouwt tot personenauto of camper, stopt met de onderneming of niet meer aan de voorwaarden van de ondernemersregeling voldoet, moet u hiervoor zelf aangifte doen bij de belastingdienst.
Als u een bedrijfsauto koopt jonger dan 5 jaar, moet u de rest bpm betalen aan de verkoper, deze moet namelijk de rest bpm afdragen aan de belastingdienst.

Meer informatie kunt u vinden op de site van de belastingdienst